NAKON DESET GODINA SANADER-KOSOR JEDNOUMLJA, U HDZ-u EKSPLOZIJA DEMOKRACIJE
KANDIDATI ZA
PREDSJEDNIKE I ZAMJENIKE
- TOMISLAV KARAMARKO – ANTE SANADER (župan SDŽ)
- JADRANKA KOSOR – ANDREJ PLENKOVIĆ
- MILAN KUJUNDŽIĆ – DRAGO PRGOMET
- DADO MILINOVIĆ
- DOMAGOJ IVAN MILOŠEVIĆ
PREDLOŽENICI ZA
DOPREDSJEDNIKE: 6/24
Podupiru Tomislava Karamarka:
-
Dubravka Šuica (Dubrovnik), Damir Jelić
(Karlovac), Dražen Bošnjaković iz Zagrebačke županije, Božo Galić iz Vukovarsko-srijemske županije, načelnik općine Dugopolje Zlatko Ževrnja,
Podupiru Jadranku
Kosor:
-
saborski zastupnik Đuro Popijač, Ante Kulušić iz Šibensko-kninske županije, Marijan Coner iz Bjelovarsko-bilogorske županije, Josip Đakić iz Virovitičko-podravske županije, i Tomislav Ivić iz Osječko-baranjske županije.
Još uvijek kalkuliraju:
-
nekadašnji visoki stranački dužnosnici Drago Krpina, Đuro Njavro, Karmela Caparin i Vladimir Kurečić.
-
čelnici HDZ-a u Zagrebu i Rijeci - Ante Zvonimir Golem (koji je po funkciji GO ZG član Predsjedništva) i Mile Biondić
-
Josip Zorica iz Švedske
PREDLOŽENICI ZA
ČLANOVE PREDSJEDNIŠTVA: 10/42
Za deset članova Predsjedništva kandidirale su se 42 kandidata koji se biraju tako da svaka od pet grupacija županija ima pravo na dva predstavnika.
1. Grad Zagreb i Zagrebačka županije:
Stjepan Adanić, Stjepan Bačić, Dražen Barišić, Miro Barišić, Stjepan Beroš, Krešimir Gulić, Gordan Jandroković, Damir Sesvečan, Joso Škara i Željko Turk.
2. Osječko-baranjska, Vukovarsko-srijemska, Požeško-slavonska, Brodsko-posavska i Virovitičko-podravska:
Milan Bitunjac, Pero Ćorić, Šimo Đurđević, Željko Kovačević i Franjo Lucić.
3.
Splitsko-dalmatinska, Zadarska, Šibensko-kninska i Dubrovačko-neretvanska županija:
Zlatko Begonja, Ivanka Luetić-Boban, Nikola Dobroslavić, Luka Korda, Ana Lovrin, Damir Mendeš, Josipa Rimac, Petar Škorić i Stipe Zrilić.
4.
Primorsko-goranska, Istarska, Ličko-senjska, Sisačko-moslavačka i Karlovačka:
Oleg Butković, Rudi Čolak, Ivan Dabo, Stjepan Gabrić, Milan Jurković, Željko Krapljan, Ivanka Roksandić, Jurica Šiljeg i Antun Vidaković.
5.
Koprivničko-križevačka, Bjelovarsko-bilogorska, Varaždinska, Krapinsko-zagorska i Međimurska županija:
Maja Đurkin, Sunčana Glavak, Darko Horvat, Nenad Horvatić, Branimir Jerneić, Miroslav Kopjar, Josip Križanić, Anđelko Mihalić i Milivoj Škvorc.
Od sadašnjih članova Predsjedništva HDZ-a
kandidirali su se jedino Gordan Jandroković i Ivanka Roksandić. U najvišem
stranačkom tijelu tako više neće biti Jasen Mesić, Davor Stier, Marina
Matulović Dropulić, Branko Vukelić i Petar Selem, osim ako netko od njiih neće biti
izabran na funkciju po kojoj neće automatski postati član Predsjedništva, kao
što je slučaj sa Stierom koji je međunarodni tajnik HDZ-a. Član Predsjedništva
postat će i novi glavni tajnik HDZ-a kojeg ne bira opći sabor, nego Središnji
odbor.
P.S.
Na granici želje i predviđanja, očekujem otprilike ovakvo Predsjedništvo:
Tomislav Karamarko, predsjednik, A. Sanader, zamjenik
Dopredsjednici: Zlatko Ževrnja, Božo Galić, Dubravka Šuica, B. Kalmeta, D. Krpina, A. Z. Golem
Članovi Predsjedništva: Petar Škorić, Luka Korda, Josipa Rimac, G. Jandroković, M. Jurković, Ana Lovrin, Pero Ćosić, F. Lucić, Joso Škara, Drazen Barišić.
P.S.
Na granici želje i predviđanja, očekujem otprilike ovakvo Predsjedništvo:
Tomislav Karamarko, predsjednik, A. Sanader, zamjenik
Dopredsjednici: Zlatko Ževrnja, Božo Galić, Dubravka Šuica, B. Kalmeta, D. Krpina, A. Z. Golem
Članovi Predsjedništva: Petar Škorić, Luka Korda, Josipa Rimac, G. Jandroković, M. Jurković, Ana Lovrin, Pero Ćosić, F. Lucić, Joso Škara, Drazen Barišić.
Primjedbe